bajecznie

Bajki dla dzieci, ze względu na pomysłowość autorów i wydawców, od dawna leżą w kręgu moich zainteresowań.

Jest jeszcze jeden powód – nie tylko ja to robię. Tęgie, psychologiczne umysły, co rusz znajdują nowe pola interpretacyjne, co rusz pojawia się nowa wspaniała twarz archetypu, co rusz uzupełniam swoje wiadomości na temat zła, niechcianych uczuć, lęku, norm zbiorowych. Wiem, kiedy indywidualizm popłaca, a kiedy należy go w sobie zdusić.

Jednym słowem nieświadomość się kłania.

Dlatego czasami z niekłamaną wdzięcznością biorę do ręki prostą bajkę, która bardziej od strony technicznej przyciąga, niż skłania do refleksji.

A robi się to „całkiem łatwo” – photoshopowe tutoriale na pewno okażą się pomocne – metoda „od kuchni” wygląda następująco – scanimation exaple.

W Polsce można kupić Galopem, Agnieszki Frączek – zainspirowane Gallop! – A Scanimation Picture Book (Scanimation Books) by Rufus Butler Seder:

… Rewelacyjna technika animacji obrazów sprawia, że możesz ożywić wszystkie zwierzęta, które zamieszkały na kartach tej fascynującej książki. Galopujący koń, dumnie kroczący kogut, skradający się kot i wiele innych zwierząt? poruszysz je za dotknięciem… kartki. O każdym animowanym zwierzątku dowcipny wierszyk.

PORUSZ KARTKĄ! CZEKA CIĘ NIESPODZIANKA!

Rada: Let’s be surprise!

Reklamy

2 comments


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s