dizajnersko

Wczorajszy dzień w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie upłynął mi pod znakiem literki T, a sponsorem odcinka była literka F.

Typografia i Fonty, współgrania obrazu i treści, adresowanie przekazu w zależności od grupy docelowej, największe targi wydawnicze świata. Tak w skrócie przedstawiał się zakres tematyczny pierwszej części konferencji Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci.

szsipwc

W drugiej części można było zobaczyć i posłuchać o dokonaniach Agnieszki Antoniewicz (praca dyplomowa – Stefan się boi), Parastudio i Hipopotam Studio.

O Hipopotam Studio pisałem przy okazji ich najbardziej znanej dziecięcej publikacji D.O.M.E.K. Parastudio, z którym mam przyjemność współpracować, zaprezentowało serię, która zdobyła srebro, w kategorii layout, na prestiżowym EDAwords. W tę niedzielę odbiera nagrodę w Zürichu za Trenera* Prawniczego.

Poniżej parę zdjęć nagrodzonej pracy.

okładka:

big_2_20090315133228

rozkładówka:

big_5_20090223171820

Całość przedsiębiorczego dnia zamknął wernisaż z przykładami dziecięcych ilustracji.

Wyjazd na plus, chociaż zostało trochę niedosytu i utwierdziłem się w przekonaniu, że jednak prezentacje w konkretnym modelu np. Pecha Kucha to całkiem dobry wybór. No i brakowało mi dyskusji.

Rada: Formą i treścią targetuj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s