ćwierkająco

Wydawało mi się to kolejnym krokiem, po przestawieniu się z Naszej-klasy na Facebooka, który sprawdza się również w mikroblogującej roli.

Zainteresowanie, od początku, utrzymuje się poziomie umiarkowanego zaangażowania. Twitter.

Twitter is great for …

swine_flu

140 znaków, w większości nieznajomi followersi. Kanał komunikacyjny traktowany w kategoriach – „zainteresowało mnie, szybka puenta i …radość dzielenia się ze światem”. Takie codzienne, anonimowe, HALLO WORLD (to akurat sposób Neila Gaimana).

Jednak to dalej taki surogat prawdziwie społecznej aktywności, bo gdzie kontakt face to face, hand to hand? Może Social computing to odpowiedź? Więcej na ten temat w Johnny Holland Magazine.

Zastanawia mnie jedna rzecz – pisać co u mnie, że dzień upływa mi na poszukiwaniu nitki dentystycznej, wspinać się na „pasjonujące” szczyty codziennych aktywności, czy chcą zdobyć followersów zainteresowanych np. designem dostarczać im interesujących treści. Ale to już praca pełnoetatowa. Chociaż można ją sobie ułatwić stawiając znak równości między Twitterem a RSS’em.

Około 250 serwisów mikroblogowych daje całkiem interesujące możliwości i każdy znajdzie coś dla siebie. Co prawda marketerzy dalej nie mają pomysłu jak wykorzystać gwałtownie rosnącą społeczność ćwierkaczy. Stoją przed trudnym zadaniem – mniej komunikować, a bardziej odpowiadać, próbować zainteresować, słuchać i …czytać ze zrozumieniem.

Rada: Hallo World.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s