koralowo

Duet Gaiman-McKean od lat tworzy senne kreacje z pogranicza jawy i snu, skutecznie eksplorując książkowe-komiksowe antypody.
Ilustrowane bajki dla małych, dużych, większych i najstarszych widzów się z tego robią. A że skutecznie bazują na kulturowo zakorzenionych, w okrytych mgłą zapomnienia obszarach naszych mózgów, archetypach …więc boimy się wszyscy i z zapartym tchem przerzucamy kolejne strony.

Neil Gaiman, autor kultowego Sandmana, musiał się chyba sporo oczytać i Junga i braci Grimm.

Wilki w ścianach ciągle czekają na filmową, bo teatralne już były, adaptację strasząc, szurającymi odgłosami, w każdą ponurą noc.

koralina_3

Koralina ma szansę stać się filmowym hitem. Na pewno od strony promocyjnej wyróżnia się skutecznie, wizualnie jest też inna.

A co najważniejsze jest również odpowiedzią na kryzysowy czas – lubimy wtedy filmy o potworach, lubimy ocierać się o senną metafizykę, czuć na plecach zimny oddech tajemnicy.

Pora zatem udać się do kina na bajkowy koszmar. A przy okazji odwiedzić stronę promującą film – lekko przebrzmiały standard?

koralina_4

Coraline, w warstwie wizualnej, The Nightmare Before Christmas Tima Burtona się kłania.

koralina

Na blogu Łukasza Machety można co nieco dowiedzieć się o sposobie promocji filmu. Podsumowując: interaktywny sposób na bezbolesne przyszycie sobie guzikowych oczu.

It’s a different way of viewing for traditional advertising – bo ludzi trzeba czasem zaskoczyć.

Rada: Button your eyes. SU PLEH!

Reklamy

2 comments

  1. ostatnio widziałem Coraline i zdecydowanie na plus, chociaż konwencja rodem (zgadzam sie z szufnarem) z Burtona. Niemniej bardziej podobała mi się „Corpse Bride” – szczegolnie polecam nagranie z „Corpse Bride Special Features”:

    pozdr.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s