socjalnie

Logic+Emotion przeprowadzając socjalną ofensywę, pokusił się o krótkie podsumowanie – A Very Brief History of Micro-Media.

socjalnie_micromedia_5

To jeszcze jeden z argumentów przemawiających za społeczną aktywnością, pod którą podlega również blogowanie. Kusząc się na uogólnienie, wydaje mi się to najbardziej wyważonym czasowo sposobem na generowanie „właściwych” treści. Chociaż, „paradoksalnie”, lepiej prezentować je w formie wizualnej.

Jako społecznie angażujący przykład niech posłuży jeden z projektów Manchesterskiego Studia Designu UHC (Ultimate Holding Company) zrealizowanych na Climate Camp 2008.

socjalnie_penknife_poster

Plakat ten ma wszystkie cechy dobrego komunikatu, a w zasadzie jedną – jest na tyle różnorodny, że potrafi w sposób spójny przekazać pożądaną treść.

Może mniej spójnie, ale na pewno w celu większej różnorodności, pokuszę się o osobisty wtręt. Jako mężowi i ojcowi nasuwa mi się dodatkowo jedno spostrzeżenie: zaangażowanie Bejbika w społeczne czynności, jest tym większe im większy jest interesujący go aspekt.
Mała chce się bawić tylko ze starszymi i większymi (dziećmi, zabawkami), coraz mniej lubi oglądać baje dla dzieci, zamiast nich wybiera przyrodnicze atlasy, woli bardziej urozmaicone potrawy, chociaż każda z nich musi być wyeksponowana osobno, lubi dużo mieć i robić duży błagan, a … wszystko musi mieć podane już, teraz, natychmiast.

Rada: Socialize your browser!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s